Skip to main content

Vastgelopen vaartuig

  • Fotogallery:

Op 16 maart rukte KNRM Den Helder uit voor een vastgelopen vaartuig. Om 12:49 werd de reddingboot losgemaakt voor de kant en onderweg gegaan naar de Blue Marlin, nabij de T2- en MG-H-boei. Om 13:00 was de reddingboot ter plaatse. De schipper van de Blue Marlin gaf aan het rustig aan te willen proberen om schade te voorkomen, anders zou hij blijven liggen.

Met behulp van een tros en een keesje probeerden we rustig achteruit te trekken, terwijl we het toerental langzaam opvoerden. Na een korte tijd wenkte de schipper ons om te stoppen. Via de marifoon gaf hij aan geen risico op schade te willen lopen en vroeg of wij eventueel passagiers mee terug konden nemen. Gezien de locatie en de stroming besloten we dat het te riskant was om dicht langs de boot te varen. Rond 17:00 kwam de Blue Marlin zelfstandig los.

reddingrapport

Lees meer …Vastgelopen vaartuig

  • Raadplegingen: 302

Stormachtig begin van 2025: spoedtransport naar Texel

  • Fotogallery:

Het nieuwe jaar begon direct met een bijzondere reddingsactie voor de vrijwilligers van KNRM Den Helder. Op Texel was op 1 januari een patiënt die met spoed naar het ziekenhuis op de vaste wal moest worden vervoerd. Door de storm konden de TESO-veerboten echter niet uitvaren, waardoor de KNRM werd ingeschakeld.

🛟 Samenwerking in actie
De reddingboot pikte eerst ambulancepersoneel op in de marinehaven van Den Helder, waarna koers werd gezet naar de Joost Doorlijn Kazerne in de Mokbaai op Texel. Daar werd de patiënt aan boord genomen. Ondanks de stevige storm en een hobbelige terugtocht, wisten de reddingbootschipper en bemanning de patiënt en het ambulancepersoneel veilig aan vaste wal te brengen.

💨 Onmisbare schakel tijdens extreme omstandigheden
Deze actie benadrukt nog maar eens de cruciale rol die de KNRM speelt bij hulpverlening op het water, vooral tijdens extreme weersomstandigheden. Dankzij de inzet van onze vrijwilligers en de samenwerking met andere hulpdiensten kon de patiënt snel en veilig worden geholpen.

Met dit stormachtige begin van 2025 zetten we onze missie voort: het redden en helpen van mensen in nood, onder alle denkbare omstandigheden.

Wil jij bijdragen aan het werk van de KNRM? Word donateur of sluit je aan als vrijwilliger en help ons hulp bieden waar niemand anders kan komen!

reddingrapport

  • Raadplegingen: 477

inzet Joke Dijkstra

  • Fotogallery:

Hoewel de zaterdag en de zondag rustig verlopen voor de Helderse redders, zijn de vrijdag en de maandag daaromheen bedrijvig.

Maandagmorgen om 6.15 gaat de pieper voor de redders om de collega's van KNRM Texel te assisteren.

Een meer dan 100 jaar oude sleepboot is in problemen gekomen bij de Eierlandse Gronden.

Komende vanuit Duitsland is de bestemming onbedoeld Den Helder geworden. België is de oorspronkelijke bestemming.

Reddingboot Beursplein 5 is al eerder gealarmeerd maar kan op dat moment weinig uitrichten.

Bij opkomend water krijgen de Texelse redders het schip los, en brengen het naar ruimer water. Op het ruime water kan reddingboot Joke Dijkstra de assistentie overnemen.

Vervolgens geeft de bemanning van het onfortuinlijke schip het bericht dat zij zelfstandig verder kunnen varen.

Zij zijn veilig in Den Helder aangekomen.

Vrijdagavond worden de Helderse redders via het KAC (KNRM Alarm Centrale) gealarmeerd voor assistentie van een zeiljacht. Deze vaart in het Molengat en heeft geen voortstuwing meer. Op zeil gaat het jacht verder, totdat de reddingboot er is. De vrijwilligers van Den Helder nemen het jacht op sleeptouw en meren het veilig in de haven Den Helder af.

reddingrapport

  • Raadplegingen: 476

Trouwe donateurs schenken overlevingspak

  • Fotogallery:

Het echtpaar Dirks - Rijkers is vanavond op visite bij de Helderse Redders van de KNRM. 
Mét een speciale bedoeling. Zij willen graag een overlevingspak schenken aan het reddingstation. 
Mevrouw Dirks - Rijkers, een nazaat van Dorus Rijkers, is al jarenlang een trouwe donateur.  
Schipper Michel de Jong geeft uitleg over het pak. Mees, de jongste opstapper, mag het pak in ontvangst nemen en dragen. 
Daarna neemt de bemanning het echtpaar mee om een stukje te varen met de reddingboot Joke Dijkstra.

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 551

Oefening met bunkerboot van FincoEnergies

  • Fotogallery:

 

Het is een goede gewoonte dat opstappers, per toerbeurt, de oefenavond organiseren. Soms is dat klein, soms is dat een grotere oefening. Afgelopen maandag was het de beurt aan Quintin.

Quintin werkt bij #FincoEnergies en is vrijwilliger op reddingstation Den Helder.

Hij combineerde beiden door een oefening te bedenken, waarbij de bemanning van de schepen van #FincoEnergies een drenkeling aan boord namen. Dit lukte prima!

Aan het einde van de oefening had de bemanning van #fincoenergies nog een verrassing voor de bemanning van de reddingboot Joke Dijkstra. Een donatie van €1250,-!

Verrast nam plaatsvervangend schipper Maarten deze donatie in ontvangst. #fincoenergies Dank voor deze gift!

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 662

Mis de boot niet!
Schrijf je nu in voor de KNRM nieuwsbrief

Maandelijks houden we je op de hoogte van alle nieuwtjes, evenementen en bijzondere acties van de KNRM en onze reddingstations. Je kunt je op ieder moment weer afmelden.