Speedboot aan lagerwal na botsing

5 juni 2017
dordrecht

Op 2e Pinksterdag werden de Dordtse vrijwilligers rond 17:00 uur opgeroepen om hulp te gaan bieden aan een aan lagerwal geraakte watersporter.

Ter hoogte van Numansdorp dreef een speedboot die even daarvoor nog met flinke snelheid over het Hollands Diep voer en iets geraakt had onderwater.

Word donateur

DANKZIJ ONZE VELE DONATEURS

Sinds 1824 wordt het werk van KNRM mogelijk gemaakt door trouwe en betrokken donateurs, die met donaties, giften, testamenten of legaten de KNRM steunen.

Doneer nu

De RWS 71 van Rijkswaterstaat was inmiddels ter plaatse maar kon vanwege haar diepgang geen actie ondernemen.

Zelfs met de diepgang van reddingboot KBW 1910 was de speedboot niet bereikbaar tussen de twee kribben. Daarom stapte een vrijwilliger met de sleeplijn overboord om al wadend naar de onfortuinlijke watersporter te gaan.

Voorzichtig werd de speedboot van de lagerwal verlost en naar dieper water gebracht.

Na de inspectie van het jacht op lekkages is het naar de Marina Numansdorp gesleept.

In de haven kon de eigenaar de boottrailer klaar laten zetten en gaan zorgen voor reparatie van zijn speedboot.

De Dordtse KNRM vrijwilligers waren iets later dan gepland voor het avondeten thuis. Dat hoort ook bij het redder zijn.

Mis de boot niet!
Schrijf je nu in voor de KNRM nieuwsbrief

Maandelijks houden we je op de hoogte van alle nieuwtjes, evenementen en bijzondere acties van de KNRM en onze reddingstations. Je kunt je op ieder moment weer afmelden. 

© 2022 Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij