Ree in problemen op het wad
Zaterdagmiddag is een ree gesignaleerd op het wad. De bemanning van reddingboot Maria Hofker werd gealarmeerd.
Het dier was over de zeedijk gelopen en daarbij ter hoogte van de Ballumerbocht op het wad terechtgekomen. Passanten hadden de ree gezien en de hulpdiensten gewaarschuwd. Reddingboot Meerval (de tijdelijke vervanger van de Maria Hofker) is ter plaatse gegaan en heeft een opstapper overgezet op de plaat alwaar de ree zich bevond. Door de diepe sliklaag raakte het dier snel uitgeput.
Door gezamenlijk vanaf het water en vanaf de plaat de ree in te sluiten en op te jagen rende de ree uiteindelijk weer de dijk op.
Tijdstip alarm: 21/2 15:18 uur
Wind: West 4 Bft
Zicht: goed
Deel dit bericht
Ameland-Nes
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.