Skip to main content

Symfonie van het water

  • Fotogallery:

Het is alweer twee weken geleden dat we vijf keer de Symfonie van het Water hebben opgevoerd in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Het was een onvergetelijk muzikaal en visueel spektakel – een ode aan onze bemanning, gebracht door Stef Bos, FLEUR, Berget Lewis, Lucas Hamming, Elske DeWall, een symfonisch orkest onder leiding van Eric van Tijn en een indrukwekkend koor.

De Symfonie van het Water is opgenomen en als voorproefje hierbij vast de aftermovie met enkele hoogtepunten.

Bekijk en luister de video in Dobly Surround Sound hier!

De volledige versie van de Symfonie van het Water wordt binnenkort uitgezonden op verschillende regionale omroepen, waaronder Omroep Zeeland, RTV Rijnmond, Omroep West, RTV Noord-Holland, Omroep Fryslân en Omroep Gelderland. De exacte uitzenddata en -tijden worden spoedig bekendgemaakt. 

Zin om alleen lekker naar de muziek te luisteren van de Symfonie van het water? Luister hier dan naar de volledige playlist.

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 2756

KNRM waakt over de veiligheid op de Waddeneilanden

  • Fotogallery:

Elk jaar kiezen meer dan een miljoen mensen voor een vakantie op de prachtige Waddeneilanden, aangetrokken door het strand, de zee, het Wad en de rust. Het unieke eilandgevoel is onvergetelijk. Maar wat gebeurt er als er iets misgaat? Wie redt je uit de zee, of vervoert je van het strand of uit de duinen naar de ambulance of zelfs naar de wal?

De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) is op de Waddeneilanden altijd dichtbij. De KNRM Lifeguards, reddingboten, kusthulpverleningsvoertuigen en vrijwillige bemanning staan paraat om in noodsituaties snel en effectief hulp te bieden. Al sinds 1824 opereert de KNRM bewust zonder overheidssteun, zodat haar beleid volledig gericht kan zijn op de veiligheid van de bemanning en de mensen die we redden.

KNRM-campagne

In het jaar waarin de KNRM 200 jaar bestaat, voert de reddingsorganisatie een campagne op de Waddeneilanden om het belang van de KNRM voor de toeristen te laten zien. Onder het motto ‘De zee is mooi maar onvoorspelbaar’ belicht de KNRM haar veelzijdige werk in een brede campagne. Van narrowcasting in de bussen in Noord-Nederland tot op de veerboten, en met een magazine dat te vinden is in de hotels en vakantiehuisjes. De KNRM nodigt de toeristen daarnaast uit om langs te komen op een serie open avonden die worden gehouden door de reddingstations op de Waddeneilanden.

Campagne Uiting Wadden foto KNRM

Actuele informatie voor een veilig strandverblijf

In de zomermaanden verzorgen de KNRM Lifeguards de strandbewaking op de vier Friese Waddeneilanden Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. Via de website knrm.nl vind je belangrijke en actuele informatie om veilig op het strand te verblijven. “Onze belangrijkste tip is om altijd te letten op de vlaggen bij de KNRM Lifeguard-post die aangeven of het wel of niet veilig is om in het water te zijn. Zwem tussen de rood/gele vlaggen die het veilige zwemwater markeren en ga nooit alleen zwemmen. Zorg dat iemand je altijd in de gaten houdt en alarm kan slaan als er iets misgaat,” aldus KNRM Lifeguard Hein-Willem.

Donateur worden

De steun van donateurs is belangrijk voor de missie van de KNRM. Als donateur help je de KNRM om levens te blijven redden, de vrijwillige bemanning te trainen en het materiaal te onderhouden. Tijdens de campagne hoopt de KNRM veel toeristen en eilanders te overtuigen donateur te worden. 

Partners

De campagne op de Waddeneilanden kan dankzij een serie partners plaatsvinden. De rederijen TESO, Doeksen en Wagenborg, die de veerboten naar de eilanden exploiteren, busvervoerder ARRIVA, de lokale VVV-organisaties en Fisherman’s Friend zorgen voor de zichtbaarheid van de KNRM. Daarnaast steunen ruim honderd lokale ondernemers op de eilanden de campagne door het magazine ‘Redders op Zee’ te verspreiden onder gasten.

KNRM toeristencampagne kiters bij Arriva bus fotograaf Ralf van Vegten

Bezoek www.knrm.nl/wadden voor meer informatie.

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 1859

Redders op zee podcast première - aflevering 1

  • Fotogallery:

In het kader van ons jubileumjaar presenteert Roelof Hemmen 20 van de meest indrukwekkende verhalen in 200 jaar Koninklijke Nederlandse Reddingmaatschappij (KNRM). Redders, overlevenden én nabestaanden delen hun confronterende verhalen in een reeks van in totaal 30 afleveringen. 

nieuwsbericht

Lees meer …Redders op zee podcast première - aflevering 1

  • Raadplegingen: 3243

Koninklijke Nederlandse Munt onthult unieke herdenkingsmunten voor 200-jarig bestaan KNRM

  • Fotogallery:

Urk - De Koninklijke Nederlandse Munt heeft bijzondere herdenkingsmunten van 5 en 10 euro gelanceerd voor het 200-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. Dit gebeurde op bijzondere wijze: vanaf een boot nabij Urk werd de herdenkingsmunt onthuld, door deze uit het water te halen. De munt, verkrijgbaar in verschillende uitvoeringen, staat stil bij de onbeschrijfelijke moed van de KNRM vrijwilligers die, met gevaar voor eigen leven, al 200 jaar de zee op gaan om mensen te redden. De herdenkingsmunten zijn direct nu direct te bestellen.

 Bestel direct! 

De herdenkingsmunt, geslagen in opdracht van het Ministerie van Financiën, is een eerbetoon aan het belangrijke werk wat de KNRM heeft gedaan in 200 jaar tijd. Muntmeester van de Koninklijke Nederlandse Munt, Bert van Ravenswaaij, is trots op de uitgifte. “De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij is een ongelofelijk belangrijke organisatie. Met meer dan 130.000 geredde mensen in 200 jaar tijd, is het wel duidelijk hoe belangrijk KNRM is, zowel 200 jaar geleden als vandaag. En nog belangrijker: de organisatie werkt alleen met vrijwilligers, krijgt alleen geld binnen via donaties en daarnaast is het reddingwerk volledig kosteloos.”

KONINKLIJKE NEDERLANDSE REDDING MAATSCHAPPIJ

In 1809 kwam er een initiatief vanuit de staat om roeireddingsboten ter beschikking te stellen, maar dit liep op niets uit. Pas in 1824 werd een zelfstandige reddingsorganisatie opgericht, als gevolg van een reddingsactie door kustbewoners van Den Helder. Dankzij steun van particulieren en rederijen werd de basis gelegd voor het jarenlange succes van de KNRM. Het jubileumjaar van KNRM startte op 11 november 2023 en duurt tot 11 november 2024. KNRM lanceerde tijdens dit jaar onder andere een unieke podcastserie, een boek, een nieuwe serie op YouTube en krijgt nu dus ook een herdenkingsmunt.

DYNAMISCH MUNTONTWERP

Het KNRM 200 jaar Vijfje 2024 Zilver Proof is ontworpen door Coralie Vogelaar, in samenwerking met ontwerper Hendrik-Jan Grievink. Op de voorzijde staat een en profil beeld van Koning Willem-Alexander. Te zien is hoe hij uitkijkt op de rustige kust van de Noordzee. De keerzijde van de munt laat een hele andere kant van de zee zien: de onstuimige en woeste golven dragen het silhouet van een KNRM reddingboot met daarop twee vrijwilligers. Bij beweging van de munt verandert de lichtinval, wat de dynamiek van de zee extra benadrukt.

JA! IK WIL DE EERSTE HERDENKINGSMUNT VAN 2024 BESTELLEN. BESTEL NU DIRECT JOUW KNRM 200 JAAR MUNT.

Bestel direct

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 3032

200 jaar KNRM in beeld: tentoonstelling in 13 maritieme musea door het hele land!

  • Fotogallery:
  • 19-02-2024

‘Redders op zee’ met werk van Jeroen Hofman en Robin de Puy geeft intiem inkijkje in werk en omstandigheden van vrijwillige helden van de KNRM.

13 Nederlandse maritieme musea brengen dit jaar gezamenlijk een eerbetoon aan de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM). Om de 200e verjaardag te vieren zoomen zij in op heden en verleden van de KNRM; die jaarlijks meer dan 2.500 keer kosteloos in actie komt bij noodmeldingen van opvarenden van schepen in de plezier- en beroepsvaart en andere watersporters op zee en het ruime Nederlandse binnenwater. Met ‘Redders op zee’ maken de 13 musea door het hele land tentoonstellingen. De 1.400 vrijwilligers van de KNRM spelen de hoofdrol in de exposities, de portretfotografie van De Puy en de landschapsfotografie van Hofman, aangevuld met ingekleurde historische fotografie vanuit de KNRM archieven. Ieder museum vult de expositie in op basis van eigen thema’s en collecties, waarbij de fotografie de verbinding vormt tussen alle musea.

Op 22 februari is de feestelijke opening van de eerste tentoonstelling in Het Scheepvaartmuseum te Amsterdam.

Topfotografen aan boord

De hedendaagse fotografie is gemaakt door twee Nederlandse topfotografen: Jeroen Hofman en Robin de Puy. Hofman is met zijn camera op tour gegaan langs alle reddingstations van de KNRM. Hij heeft de locaties, de vloot en de omgeving van de reddingsstations in beeld gebracht waardoor de werkplekken op land en water van zoveel vrijwilligers zichtbaar worden. Hij doet dit vanuit zijn favoriete perspectief: van bovenaf. Diezelfde vrijwilligers, de redders, worden op persoonlijke wijze vastgelegd door De Puy. De Puy heeft de redders uitgenodigd om hun overlevingspakken en reddingsvesten in de kast te laten en zichzelf te laten zien zoals zij zijn in het dagelijks leven. Het gezicht van de redder, zonder afleiding van de KNRM kleding en logo’s. Deze indrukwekkende portretfotografie komt door de keuze voor zwart-wit nog sterker binnen bij bezoekers.

Rick Slijk, schipper van KNRM reddingstation Hoek van Holland: “ik vind het een eer om één van de geportretteerden te zijn in het jubileumboek. Het portret laat zien dat de KNRM vrijwilligers, naast redder ook vader kunnen zijn, die op de gekste tijden en soms in gevaarlijke omstandigheden hun gezin achterlaten op weg naar een redding. De impact van het reddende werk op de levens van de vrijwilligers kan groot zijn. Het is mooi dat dit met deze foto wordt gesymboliseerd in het boek.”

De historische fotografie komt uit de archieven van onder andere de KNRM en omvat beelden van de afgelopen eeuwen van de vloot, reddingsoperaties en redders. Deze beelden zijn door colorist Jakob Lagerweij voorzien van kleur. Lagerweij: “Door een zwart-wit foto in te kleuren, geef je het beeld een nieuwe dimensie. Je kunt je daardoor veel beter verplaatsen in vroeger tijden.”

Bijzondere samenwerking musea

Elk museum zal op individuele wijze onderwerpen en objecten uitlichten uit de eigen collectie en eigen regionale verhalen vertellen, gekoppeld aan de KNRM-reddingstations in de omgeving. Van roeireddingsboten, oude donatie affiches en schilderijen met hun historische verhalen, tot moderne vaartuigen van de KNRM en de verhalen van vroegere en huidige vrijwilligers. De museumbezoeker krijgt zo door het hele land een diverse kijk op de vloot, de taken en de vrijwilligers van een organisatie die al die jaren volledig zelfstandig functioneert als goed doel zonder financiële steun van de overheid.

Jacob Tas, directeur KNRM: “Echt geweldig dat de musea zulke grote zichtbaarheid realiseren voor de maatschappelijke impact van hetgeen de KNRM al 200jaar doet. Dit doet recht aan het harde werken en alle persoonlijke verhalen van al die mensen die bij het reddingswezen betrokken zijn. En het laat ons ook nadenken over de toekomst: hoe houden we onze wateren ook de komende 200 jaar veilig?”

Namens de samenwerkende musea zegt Michael Huijser, directeur van Het Scheepvaartmuseum: “In dit jubileumjaar staat er geweldig veel moois op de planning om de KNRM te vieren. Deze tentoonstellingen in de samenwerkende musea zijn daarbij bedoeld als een cadeau aan de KNRM: we kunnen in al onze musea met deze prachtige foto’s mensen verder laten kennismaken met wat deze organisatie al 200 jaar doet. Zo verbinden we heden met verleden en kleur met zwart wit: dit alles om te laten zien dat de KNRM nog steeds zeer relevant is vandaag de dag.”

 

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 1699

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Blijf hier op de hoogte!