Skip to main content

Zinkend plezierjacht

  • Fotogallery:

Op zondag 9 augustus 2026 om 11:01 uur werd de bemanning gealarmeerd voor een zinkend plezierjacht ter hoogte van Strijensas. Aan boord bevonden zich vijf opvarenden, onder wie twee kinderen. Een passerend jacht had de opvarenden al vóór onze aankomst aan boord genomen en het zinkende jacht op sleep genomen.
Bij aankomst zijn wij langszij het zinkende plezierjacht gaan liggen en zijn we begonnen met het leegpompen van het jacht met behulp van de bergingspomp. Na ongeveer een kwartier begon het water zichtbaar te zakken en konden we op zoek naar de lekkage. Deze bleek zich ter hoogte van het roer te bevinden.
Omdat er op dat moment geen jachtenkraan in de buurt beschikbaar was, besloten we het plezierjacht bij ons boothuis af te meren. Met behulp van de pomp hielden we het jacht drijvende totdat er een kraanschip ter plaatse kwam om het plezierjacht op het dek te takelen en vervolgens bij een jachtwerf af te leveren.
Dankzij de goede samenwerking met de RWS71 en RWS915 hebben we de melding tot een goed einde kunnen brengen.

Nadat we deze inzet hadden afgerond, kwam er via de KNRM Helpt-app een nieuwe melding binnen. In de Biesbosch bevond zich een boot waarbij een touw in de schroef was vastgelopen. We zijn ter plaatse gegaan en hebben de boot naar de haven van Drimmelen gesleept.

reddingrapport

  • Raadplegingen: 42

Noodpijlen en hulpgeroep waargenomen

  • Fotogallery:

Op zaterdag 31 juli 2026 om 23:11 uur werd de bemanning van de Tjepke Ekkelboom gealarmeerd door het Kustwachtcentrum (KWC). Er waren twee noodpijlen waargenomen en er werd hulpgeroep gehoord tussen de Haringvlietbrug en het eiland Tiengemeten. Samen met KNRM station Stellendam, de Kustwachthelikopter en de Reddingsbrigade Hellevoetsluis maakten wij zoekslagen in het gebied. Uiteindelijk nam de Kustwachthelikopter een reddingsvlot waar op een strandje bij de Hitsertse Kade. Ter plaatse werden wij aangesproken door een visser, hij verklaarde dat hij meerdere personen had gezien die het vlot hadden opgeblazen en vervolgens twee noodpijlen hadden afgestoken.
Bij het vlot troffen wij niemand meer aan.

De melding bleek uiteindelijk te zijn veroorzaakt door baldadig gedrag, waardoor onnodig veel tijd, geld en inzet van hulpdiensten verloren gingen. Gebruik noodvuurwerk uitsluitend in een noodsituatie, het is geen speelgoed en kan leiden tot verwarring waardoor hulpdiensten mogelijk niet direct beschikbaar zijn voor mensen die onze hulp écht nodig hebben.

reddingrapport

  • Raadplegingen: 52

Vaartuig onzeker van positie

  • Fotogallery:

Op zaterdag 25 juli 2026 om 23:17 uur werd de bemanning van de Tjepke Ekkelboom gealarmeerd door het kustwachtcentrum (KWC) met de melding 'prio 1: vaartuig onzeker van positie'. Een man op een zeiljacht had in gebrekkig Engels via de marifoon gemeld dat hij verdwaald was, waarna het contact verbroken werd. Korte tijd hierna werd er een noodpijl waargenomen. Aanvarend had de RWS73 al van scheepvaart vernomen dat het zeiljacht zich ter hoogte van Willemstad bevond. Na gelijktijdige aankomst met de RWS73 zijn twee opstappers aan boord gegaan. Eén van hen nam het roer over, terwijl de andere een medische controle uitvoerde. Het was een Argentijnse man die vanuit Oude Tonge onderweg was naar Bruinisse, maar hij was de verkeerde sluis doorgevaren. Nadat we hem naar de jachtensluis van het Volkerak hadden begeleid zijn wij teruggekeerd naar het station.

nieuwsbericht

  • Raadplegingen: 62

Brand op twee plezierjachten

  • Fotogallery:

Op vrijdag 10 juli 2026 om 10:23 uur werd de bemanning van de Tjepke Ekkelboom gealarmeerd voor een brand aan boord van een plezierjacht op de Dordtsche Kil.

Een echtpaar was onderweg van Zeeland naar Oude Wetering toen er, door nog onbekende oorzaak, brand uitbrak aan boord. Nadat zij zelf een eerste bluspoging hadden gedaan, zijn zij van boord gegaan. De man ging aan boord van een passerende coaster die hulp aanbood, de vrouw werd opgevangen aan boord van een zeiljacht.

De bemanning van de coaster deed vervolgens ook een bluspoging. Kort daarna nam de bemanning van de Tjepke Ekkelboom, samen met de brandweer, de bluswerkzaamheden over.
Nadat de brand geblust was hebben wij het plezierjacht op sleep genomen en afgemeerd bij ons boothuis. De verzekering is in kennis gesteld en verzorgt de verdere afhandeling.
Het echtpaar is door de politie naar de ambulance begeleid, waar zij zijn gecontroleerd.

Om 15:04 uur werd de bemanning opnieuw gealarmeerd voor een brand aan boord van een plezierjacht, ditmaal ter hoogte van Tiengemeten/Zuid-Beijerland. Bij aankomst was de brandweer van Zuid-Beijerland de brand al aan het blussen en had de politie de opvarende opgevangen. Nadat de brand was geblust, hebben wij het plezierjacht op sleep genomen naar de Hitsersekade.

reddingrapport

  • Raadplegingen: 1122

Twaalf inzetten in drie dagen

  • Fotogallery:

Het was prachtig weer tijdens het Pinksterweekend, en dat was ook voor ons te merken. We hebben in totaal 12 inzetten in 3 dagen gevaren. De meldingen varieerden van motorstoringen en pechgevallen tot medische hulpverlening op het water.
Zo werd assistentie verleend aan een bootje dat zonder voortstuwing tegen de glooiing was geraakt, een zeilboot met motorproblemen zonder mast en zeil en een speedcruiser die water maakte. Ook werd hulp geboden bij een medische oproep nabij de Volkeraksluizen, waar een jongen bekneld zat onder een staalkabel.

Ben jij het water op geweest en had jij de volgende zaken op orde?
✅Reddingsvesten aan boord
✅Verzekering geregeld
✅In het bezit van een watersportdiploma
✅De KNRM Helpt App gedownload én ingesteld

reddingrapport

  • Raadplegingen: 137

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Blijf hier op de hoogte!