Skip to main content

Aanvaring tussen twee binnenvaartschepen

Datum: donderdag 24 september 2026 | Sectie: Dordrecht

Op donderdag 24 september 2026 om 15:48 uur werd de bemanning van de KBW1910 gealarmeerd voor een aanvaring tussen twee binnenvaartschepen op de kruising van de Noord en de Lek.

Ter plaatse waren de RWS71, RWS73 en de brandweer al aanwezig. Wij zijn naar beide schepen gevaren om de situatie te beoordelen. Hier waren gelukkig geen gewonden. Bij één schip viel de schade mee, terwijl het andere schip aanzienlijke schade had opgelopen. Na overleg met de brandweer zijn wij retour naar het station gegaan.

De melding deed denken aan een ernstige aanvaring in 2011 op vrijwel dezelfde locatie. Toen waren er wel gewonden aan boord. Ondanks de mogelijke aanwezigheid van gevaarlijke stoffen en de risico’s voor hun eigen veiligheid, besloot onze bemanning aan boord te gaan om hulp te verlenen. De gewonden konden hierdoor veilig van boord worden gehaald.

Voor hun optreden tijdens deze inzet ontving de bemanning later een onderscheiding. Een bijzondere erkenning voor de moed die zij die dag toonden door, wetende welke risico’s er waren, toch aan boord te gaan om anderen te helpen

Deel dit bericht

Dordrecht

Gerelateerd nieuws

ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?

Jouw donatie maakt het verschil

Jouw steun zorgt voor goed opgeleide vrijwilligers, betrouwbare reddingboten en veilige inzetten.

Samen redden we levens.

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Blijf hier op de hoogte!