Assistentie voor jacht met gebroken mast
De reddingboten van de het Urker KNRM station zijn zondagmiddag rond half twee uitgevaren, nadat een automobilist vanaf de Ketelbrug meldde dat hij een zeiljacht met een gebroken mast had gezien.
Dergelijke meldingen zijn vaak loos alarm, omdat vooral in deze tijd van het jaar zeilboten vaak met gestreken mast varen naar de zomerligplaats. Bij de Ketelbrug aangekomen was er in de omtrek geen schip te zien. Verderop, ter hoogte van Ketelhaven werd echter toch een jacht met gebroken mast aangetroffen. De schipper had de situatie onder controle, maar stelde wat hulp wel op prijs. Hierop stapten drie KNRM’ers over. Ze hielpen de man, die alleen aan boord was, met het naar binnen halen van de mast en de hieraan verbonden stagen en touwen. Daarna kon het jacht op eigen kracht de weg vervolgen en konden de vrijwilligers weer terug naar de ligplaats.
Deel dit bericht
Urk
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.