Man over boord oefening met Nederlandse Vereniging van toerzeilers
Zaterdag 18 juni heeft KNRM station Medemblik samen met de leden van de Nederlandse Vereniging van Toerzeilers (NVVT) een Man over boord oefening gehouden.
Het ochtendprogramma bestond voor de zeilers uit theorie over onder andere man over boord, het overleven op zee (sea survival), communicatie en slepen. De middag stond in het teken van het oefenen van de praktijk door de leden met hun eigen zeilboot. Dit werd begeleid door reddingboot Johanna Margareta van KNRM reddingstation Den Oever en reddingboot Bernardine van KNRM reddingstation Medemblik.
Op de deelnemende zeilboten kwam een bemanningslid van de KNRM die, onder toezicht van de reddingboot, te water ging. De zeilers moesten met hun eigen materiaal de drenkeling weer uit het water halen. Nadat de bemanning van alle zeilboten hier meermalen mee geoefend hadden, is er in de haven van Medemblik nog een demonstratie sea survival gegeven door bemanningsleden van de KNRM.
Voor alle deelnemers was het een leerzame dag en als dank heeft de NVVT een mooie donatie gedaan aan de KNRM.
Deel dit bericht
Medemblik
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Jouw donatie maakt het verschil
Jouw steun zorgt voor goed opgeleide vrijwilligers, betrouwbare reddingboten en veilige inzetten.
Samen redden we levens.