Doopplechtigheid reddingboot KNRM Lauwersoog
Op zaterdag 14 november is bij KNRM Lauwersoog reddingboot Springbok gedoopt en werd het bijbehorende boothuis in gebruik genomen.
De reddingboot werd gedoopt door mevrouw J. Brouwer, een volle nicht van de schenkster, mevrouw H.S. Bok (1911-2006). Uit haar nalatenschap werd de boot gefinancierd. Mevrouw Bok was bij leven meer dan vijftig jaar donateur van de KNRM. Zij uitte, als geboren Groningse, de wens uit haar nalatenschap een reddingboot te laten bouwen met de naam Springbok en deze te stationeren in de buurt van Delfzijl of Lauwersoog.
De nieuwe reddingboot zal vooral ingezet worden op het Lauwersmeer. De Springbok is van het type Nikolaas en is gebouwd door Habbeké Shipyards uit Volendam. De Boer en De Groot civiele werken uit Harlingen bouwden het bijbehorende drijvende boothuis voor de Springbok. De eigen KNRM bemanning maakte de aanpassing van de steiger, afbouw en inrichting van het drijvende boothuis mogelijk.
Deel dit bericht
Lauwersoog
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Daarom is jouw bijdrage zo belangrijk.
Met jouw hulp leiden we vrijwilligers op, onderhouden en bouwen we reddingboten en houden we de uitrusting van onze redders op orde.