Binnenvaartschip in problemen tijdens storm

Binnenvaartschip in problemen tijdens storm

14 januari 2020

Windkracht 8 uit het zuidwesten zorgde ervoor dat een binnenvaartschip dinsdagavond 14 januari in problemen kwam op de Westerschelde ter hoogte van Ossenisse.

Terwijl de vrijwilligers van KNRM reddingstation Hansweert bezig waren met een oefening kwam het bericht dat het binnenvaartschip in moeilijkheden was gekomen door de golfslag. Vlak daarna viel de motor uit, gevolgd door de kopschroef. Hierop is besloten de matroos van boord te halen en werd bergingsbedrijf Multraship ter plaatse verzocht. De schipper bleef aan boord.

Dankzij donateurs

Wist u dat de KNRM volledig afhankelijk is van donaties?

Sinds 1824 wordt het werk van KNRM mogelijk gemaakt door trouwe en betrokken donateurs, die met donaties, giften, testamenten of legaten de KNRM steunen.

Meer informatie Word donateur

Het binnenvaartschip is door sleepboten naar Hansweert gesleept en aldaar afgemeerd. In de tussentijd bleef de reddingboot stand-by.

Foto’s: Bemanning reddingboot Dorus Rijkers – KNRM Hansweert
Actie: 2020-1

Mis de boot niet!
Schrijf je nu in voor de KNRM nieuwsbrief

Maandelijks houden we je op de hoogte van alle nieuwtjes, evenementen en bijzondere acties van de KNRM en onze reddingstations. Je kunt je op ieder moment weer afmelden. 

© 2022 Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij