Zeiler ziet ondiepte over het hoofd
Op zondag avond is een Duits zeiljacht net na hoogwater op de Hors gelopen ( het strand aan de zuidoost kant van Texel)
Omdat het niet opgevallen was bij de scheepvaart en de (solo)zeiler geen alarm geslagen had, duurde het even. De patrouilleboot van de Marine is poolshoogte gaan nemen bij het scheepje, maar kon geen activiteiten ontdekken waarop rond 23.00 uur alarm werd geslagen.
De reddingboot Joke Dijkstra en ook het kusthulpverlening voertuig van “ de Koog” zijn die kant op gegaan voor eventuele assistentie. De Joke Dijkstra kon er bijna bij komen en 2 man zijn over boord gestapt om naar het jacht toe te lopen.
Na overleg met de schipper en de ploeg van “de Koog” is gewacht op stijgend water om een poging te doen om het zeiljacht naar dieper water te slepen. Rond 01.00 uur is samen met de reddingboot Zalm een poging gedaan om het jacht vlot te trekken.
Eenmaal op dieper water werd er gecontroleerd op lekkages en hierna is koers gezet naar Den Helder voor een verdiende nacht rust.
Deel dit bericht
Den Helder
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Daarom is jouw bijdrage zo belangrijk.
Met jouw hulp leiden we vrijwilligers op, onderhouden en bouwen we reddingboten en houden we de uitrusting van onze redders op orde.