Skip to main content

Solozeiler trekt aandacht boulevardbewoners

Datum: woensdag 21 juni 2017 | Sectie: Breskens

Een zeiler is woensdagavond in de problemen gekomen voor Vlissingen en kon gelukkig de aandacht trekken van flatbewoners. Reddingboot Zeemanshoop voer snel uit en kon het jacht in veiligheid brengen.

Een solozeiler is op de motor onderweg naar Vlissingen. In de Sardijngeul valt de motor uit en is niet meer te starten. Wanner de man hulp wil inroepen via de marifoon, blijft dat deze ook niet meer werkt. Verder heeft hij geen middelen aan boord om alarm te slaan.

Wanneer het jacht voor het Vlissingen drijft, probeert de man de aandacht te trekken van mensen op het badstrand en de Boulevard. Een bewoner van de flats aan de Boulevard ziet de man op het jacht en belt de alarmcentrale. Deze laat via de Nederlandse Kustwacht de reddingboot van Breskens alarmeren.

Een deel van de reddingbootbemanning is reeds op het reddingstation, waardoor reddingboot Zeemanshoop binnen 10 minuten na alarm ter plaatse is. Een sleepverbinding wordt gemaakt en het jacht wordt op sleeptouw genomen naar Vlissingen. Hier wordt het jacht veilig afgemeerd aan de Poseidonsteiger in de Buitenhaven.

Tijdstip alarm: 18:57 uur
Wind: Oost 3 Bft.
Zicht: Goed

Deel dit bericht

Breskens

Gerelateerd nieuws

ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?

Jouw donatie maakt het verschil

Jouw steun zorgt voor goed opgeleide vrijwilligers, betrouwbare reddingboten en veilige inzetten.

Samen redden we levens.

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Blijf hier op de hoogte!