Duits zeiljacht strandt voor Vlissingen
Een Duits zeiljacht is woensdagochtend vastgelopen op de Nolleplaat nabij Vlissingen. Reddingboot Zeemanshoop voer uit en kon het jacht veilig los krijgen.
Een Duitse solozeiler is vanuit Breskens vertrokken om via het Oostgat een zeiltrip te maken richting het Haringvliet. Zijn koers is echter te Westelijk, waardoor hij de ingang van de Sardijngeul mist en strandt op de Nolleplaat voor Vlissingen.
De Nederlandse Kustwacht alarmeert de reddingboot van Breskens met de hoogste prioriteit. Het is nog afgaand tij, dus snelheid is geboden.
Reddingboot Zeemanshoop zet koers naar het jacht en is zo’n kwartier na alarmering ter plaatse. Er wordt snel een sleepverbinding gemaakt en het jacht wordt voorzichtig losgetrokken.
Na controle op schade en/of lekkage kan de zeiler zijn zeiltrip vervolgen. Reddingboot Zeemanshoop gaat retour naar Breskens.
Tijdstip alarm: 9:28 uur
Wind: Oost 3 Bft.
Zicht: Goed
Deel dit bericht
Breskens
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.