Reddingboot door brand verwoest
Op 1 augustus 2010 wordt reddingboot Bernardine in de brand gestoken waardoor ze onherstelbaar beschadigd wordt. Dankzij een aan de KNRM-gelieerde status ligt er vier dagen later een reserve reddingboot op reddingsstation Medemblik, zodat het uitvaren gewaarborgd is.
Voordat de Medemblikse reddingboot een eigen boothuis had, lag ze afgemeerd onder de Kwikkelse brug. Helaas is ze daar in brand gestoken waarna ze onherstelbaar beschadigd raakte. Naast een financiele strop voor de toenmalige reddingsbrigade, gingen ook de vele vrijwilligersuren voor de bouw van de boot in rook op.
Geluk bij een ongeluk was dat het reddingsstation net een aan de KNRM-gelieerde status had verkregen. Dit maakte het mogelijk dat er binnen vier dagen een reserve reddingboot op het station lag, zodat er toch weer uitgevaren kon worden. Reddingboot de Gooier was op reddingsstation Huizen vervangen door de Nikolaas Wijsenbeek en onderdeel geworden van de reservevloot van de KNRM. De komende twee jaar is het de vaste reddingboot van station Medemblik, totdat de opvolger gebouwd is.
KNRM reddingstation Medemblik
Gerelateerd nieuws
Nieuwsbrief
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.