Voortgang verschillende KNRM-projecten – februari 2026
Er wordt hard gewerkt aan de ontwikkeling van nieuw materieel en bemanningsverblijven voor onze vrijwilligers. In februari 2026 zijn opnieuw belangrijke stappen gezet in verschillende KNRM-projecten, waaronder de ontwikkeling van de nieuwe Nh1816-2 reddingbootklasse, de kusthulpverleningsvoertuigen (KHV) en meerdere nieuwbouwprojecten voor bemanningsverblijven.Daarnaast hebben wij een nieuwe reddingboot uit de Chaterina D-Klasse mogen dopen en verwelkomen in onze vloot.
KNRM Harlingen doopt geschonken reddingboot 'Clarita'
Reddingstation Harlingen hield op zaterdag 14 februari de doopplechtigheid van haar nieuwste reddingboot 'Clarita'. Zoals gebruikelijk bij de KNRM is ook de bouw van deze ruim 7,5 meter lange reddingboot uit de Chaterina D-Klasse mogelijk gemaakt door een schenking.
Traditiegetrouw mag de schenker van de reddingboot de naam aan de boot geven en deze onthullen tijdens de doopplechtigheid. Reddingboot Clarita is geschonken door Odette en Nanne de Boer en werd gedoopt door Odette de Boer. De schenking is afkomstig uit de nalatenschap van C.N.E. du Mez-Sombeek.
Ontwikkeling nieuwe Nh1816-2-Klasse
De ontwikkeling van de nieuwe Nh1816-2-Klasse bevindt zich inmiddels in de fase van detail engineering. In deze fase worden alle systemen van de reddingboot verder uitgewerkt en met elkaar verbonden, zoals elektrische installaties, brandstofsystemen en hydrauliek.
Belangrijke onderdelen zoals motoren, waterjets en brandstoftanks hebben al een vaste plaats in het ontwerp. Tegelijkertijd worden nog verschillende ontwerpkeuzes gemaakt, bijvoorbeeld over de positie van boeglampen en de selectie van navigatie- en communicatieapparatuur.
Bouw kusthulpverleningsvoertuigen gestart
Ook het project voor de nieuwe kusthulpverleningsvoertuigen maakt voortgang. Het ontwerp van de opbouw van de KHV's is verder uitgewerkt, met nadruk op flexibiliteit en multifunctioneel gebruik van de beschikbare ruimte.
De eerste constructiedelen zijn inmiddels geleverd aan Dutch Military Vehicles, waar de bouw van de opbouw is gestart. Daarnaast is overeenstemming bereikt over de indeling van het middenconsole waarin onder andere communicatieapparatuur wordt geïntegreerd.
De volgende stap is het verder uitwerken van de elektrische installatie en de koppeling met het elektrische systeem van de Iveco Cargo vrachtwagen.
3D-Model bakopbouw

Nieuwbouw bemanningsverblijven
Op meerdere KNRM-stations wordt gewerkt aan nieuwe of vernieuwde bemanningsverblijven.
- Het bemanningsverblijf van KNRM-Lauwersoog voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Het gebouw is verouderd en biedt onvoldoende ruimte voor de gegroeide vrijwilligersploeg. Zodoende is besloten voor nieuwbouw binnen de bestaande contouren met als doel: de realisatie van een duurzaam, toekomstbestendig en functioneel bemanningsverblijf voor KNRM Lauwersoog. Op nog enkele stappen na, kan de sloop van het bemanningsverblijf starten, gevolgd door het slaan van de eerste paal van het nieuwe onderkomen.
- Op Ameland werd eind februari een belangrijke mijlpaal bereikt met de bouwkundige oplevering van het nieuwe bemanningsverblijf voor KNRM-Ameland. De officiële opening staat gepland vlak voor Reddingbootdag op 9 mei.
- Ook in Breskens wordt gewerkt aan een nieuw bemanningsverblijf. De verwachting is dat het pand dit najaar kan worden ingericht. De verplaatsing van de ligplaats van de reddingboot naar de Handelshaven staat gepland voor begin 2027.
Met deze projecten investeren we in modern en duurzaam materieel en passende huisvesting voor onze vrijwilligers. Zo kunnen we ook in de toekomst snel en veilig hulp blijven verlenen op en rond het water. De KNRM is al ruim 200 jaar een goed doel en volledig afhankelijk van donaties van mensen zoals jij. We ontvangen geen subsidie of overheidssteun.
Steun onze vrijwilligers en help zo levens redden.
Deel dit bericht
Vlootvernieuwing
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.