KNRM De Koog assisteert bij ambulance inzet en EOD
Zondagmorgen wordt het Kusthulpverleningsvoertuig van Station de Koog om 9.35 uur gealarmeerd voor een assistentie voor de ambulance. Bij paal 12 is op het strand een ruiter onwel geworden.
De KHV begeeft zich met gepaste spoed naar paal 12, waar de ambulance al staat te wachten. De al eerder gearriveerde politie heeft inmiddels het slachtoffer op de achterbank van de auto, maar kan alleen niet meer van het strand komen.
Met nog een klein stukje lopen helpt de bemanning om het slachtoffer naar de ambulance te brengen alwaar ze verder zal worden onderzocht.
Terwijl de KHV zich klaarmaakt om retour station te gaan, worden we door de politie gevraagd om te assisteren met het afzetten van een gedeelte van de Hors, het zuidelijkste puntje van Texel. Hier is een explosief gevonden en die zal door de EOD onschadelijk gemaakt worden. Om eventuele vroege wandelaars en zwemmers op afstand te houden gaan we op dit verzoek in.
En zo begeeft een karavaan van politie, EOD, KNRM en een shovel zich richting de Hors. Daar aangekomen wordt het gebied ruim afgezet en kan de EOD aan het werk. Na geruime tijd voorbereiding wordt het inmiddels ingegraven explosief ter ontploffing gebracht en keert de KHV weer huiswaarts na een niet alledaagse zondagmorgen.
Een video impressie van Videolux Productions vindt u hieronder:
Deel dit bericht
De Koog - Texel
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Daarom is jouw bijdrage zo belangrijk.
Met jouw hulp leiden we vrijwilligers op, onderhouden en bouwen we reddingboten en houden we de uitrusting van onze redders op orde.