Prio 1, Machinekamer stroomt vol water
- 9 juni 2022
- Hansweert
Een patrouillevaartuig van Rijkswaterstaat kwam donderdagavond 9 juni in problemen. De machinekamer stroomde vol water. Dankzij de inzet van binnenvaartschip Eiltanker 69, bergingsbedrijven en de KNRM kon het schip veilig worden afgemeerd in Hansweert.
Om 21:08 uur werden de vrijwilligers van KNRM reddingstations Breskens en Hansweert gealarmeerd omdat een patrouillevaartuig van Rijkswaterstaat water maakte. Het toeval wil dat er deze avond een overleg plaatsvond op het reddingstation, waardoor de reddingboot binnen 2 minuten kon uitvaren richting boei 35. Het incidentschip was ondertussen langszij genomen door de bemanning van een binnenvaarttanker (Eiltanker 69). Ter plaatse zijn direct drie opstappers en een bergingspomp overgezet. Ook vanaf de Responder van sleep- en bergingsbedrijf Multraship zijn pompen overgezet. De gezamenlijke pompcapaciteit bleek zijn vruchten af te werpen en de lekkage kon worden gestopt. De inzet van KNRM Breskens bleek uiteindelijk niet meer nodig.
Word donateur
DANKZIJ ONZE VELE DONATEURS
Sinds 1824 wordt het werk van KNRM mogelijk gemaakt door trouwe en betrokken donateurs, die met donaties, giften, testamenten of legaten de KNRM steunen.
Doneer nu
Ondertussen werd koers gezet richting Hansweert. In de voorhaven heeft sleepboot Bravo van Polderman berging het incidentschip overgenomen van de binnenvaarttanker en met assistentie van de reddingboot is het schip afgemeerd aan het ponton. De oorzaak van het water in de machinekamer was een technisch mankement.
Dit incident is een mooi voorbeeld van een goede samenwerking tussen beroepsvaart, bergingsbedrijven en de KNRM.
Foto's: Niek den Boer en bemanning KNRM