Afscheid van de Adriaan Hendrik
10 mei 2025 nemen de vrijwilligers van KNRM station Egmond afscheid van haar Adriaan Hendrik, de oude dame mag na 11908 dagen in dienst te zijn geweest genieten van haar pensioen.
De Adriaan Hendrik komt op 3 oktober 1992 in dienst en is de derde reddingboot van het type Valentijn welke is gebouwd bij Habbeke Shipyard.
De Adriaan Hendrik is gebouwd uit het nalatenschap van mevrouw C.H. Kleiweg de Zwaan - Bijning en is genoemd naar haar echtgenoot Adriaan Hendrik Kleiweg de Zwaan.
De eerste inzet laat niet lang op zich wachten, 25 oktober 1992 mag ze tot halverwege de Noordzee. Het Noorse vrachtschip Nordfrakt zinkt dwars van Egmond, alle zes opvarenden worden door het passerende vrachtschip Sevilla aan boord genomen.
De eerste geredden volgen op 21 mei 1993, er worden 3 opvarenden in veiligheid gebracht van de Vliestroom welke zinkende is dwars van Texel.
Er volgen nog vele inzetten, de meest opmerkelijke zijn de inzetten van : 23 juni 2004 (Dar Natury) en van 3 oktober 2014 (Ocean Eleven) beide inzetten vergen het uiterste van haar bemanning.
De bemanning zorgt goed voor de Adriaan Hendrik, ze moet ten alle tijde klaar zijn voor een inzet : zijn de ramen schoon ? zijn de motoren start klaar ? is ze afgetankt ? alles om binnen 15 minuten onderweg te kunnen zijn.
Uiteindelijk wordt de Adriaan Hendrik in 11908 dagen, 528 keer ingezet en worden er 403 mensen en 3 dieren in veiligheid gebracht.
Deel dit bericht
Egmond aan Zee
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.