Skip to main content

Kreeftenvisser in problemen

Datum: zaterdag 09 juli 2016 | Sectie: Breskens

Een kreeftenvisser kwam zaterdagmiddag in de problemen op de Westerschelde. De reddingboot van Breskens is uitgevaren en heeft de visboot veilig naar Vlissingen gebracht.

Reddingboot Zeemanshoop is onderweg naar de haven van Breskens met een sportvisboot op sleeptouw. Op dat moment wordt ze aangeroepen door het Kustwachtcentrum (KWC). Het blijkt dat een kreeftenvisser hulp nodig heeft op de Westerschelde nabij de Schone Waardin.

De kreeftenvisser ligt voor anker, waardoor in overleg met het KWC besloten wordt om eerst de visboot in Breskens af te leveren en daarna gelijk uit te varen richting de kreeftenvisser.

Wanneer de sportvisboot veilig in Breskens is, vaart reddingboot Zeemanshoop opnieuw uit en zet koers naar de twee vissers in problemen. Zo’n 20 minuten na alarmering is de reddingboot ter plaatse.

De vissers worden op sleeptouw genomen en veilig afgemeerd aan de Poseidonsteiger in de Buitenhaven van Vlissingen. Hier blijkt dat de accu kapot is. Middels een startbooster kan men de motor terug op gang krijgen.

Als blijkt dat alles in orde is, gaat reddingboot Zeemanshoop retour naar Breskens.

Tijdstip alarm: 14:28 uur
Wind: West 5 Bft.
Zicht: Goed

Foto’s: KNRM Breskens

Deel dit bericht

Breskens

Gerelateerd nieuws

ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?

Word donateur

Dit betekent je donatie voor de knrm

De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.

Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.

Met jouw steun redden wij levens.

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Schrijf je nu in!