Assistentie aan Belgische collega's
De reddingboot van Breskens heeft zaterdagmiddag een motorjacht op sleeptouw genomen voor Zeebrugge. Het jacht werd overgenomen van de VBZR en veilig naar Blankenberge gebracht.
Traditiegetrouw vaart reddingboot Zeemanshoop op de zaterdag na Hemelvaart naar Blankenberge om hier tijdens de havenfeesten deel te nemen aan de reddingsdemonstratie van de onze Belgische collega’s van de VBZR.
Op de heenreis worden we aangeroepen door reddingboot Rescue Lions van de VBZR. Zij hebben voor Zeebrugge een motorjacht op sleeptouw, maar hebben geen kracht genoeg om er snelheid in te krijgen. Ze vragen of reddingboot Zeemanshoop assistentie kan bieden.
Besloten wordt dat de Zeemanshoop de sleep zal overnemen. De Rescue Lions gooit los en de redders van Breskens maken een nieuwe sleepverbinding. Vervolgens wordt het jacht op sleeptouw genomen richting Blankenberge.
Voor de haven neemt de VBZR het motorjacht terug over om het veilig af te meren. Reddingboot Zeemanshoop vaart door de haven in en kan direct aansluiten bij de reddingsdemonstratie.
Tijdstip alarm: 13:37 uur
Wind: West 3 Bft.
Zicht: Goed
Deel dit bericht
Breskens
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Daarom is jouw bijdrage zo belangrijk.
Met jouw hulp leiden we vrijwilligers op, onderhouden en bouwen we reddingboten en houden we de uitrusting van onze redders op orde.