Skip to main content

90 jaar motorreddingboot Insulinde

Datum: vrijdag 07 juli 2017 | Sectie: Nieuws

De motorreddingboot Insulinde van het Nationaal Reddingmuseum Dorus Rijkers bereikt op 8 juli de mooie leeftijd van 90 jaar. Het moment voor het museum om het verhaal van dit prachtige varend monument te vertellen in een tentoonstelling, genaamd ‘Wonderboot’. De reddingboot werd een varende legende vanwege de spectaculaire reddingen onder leiding van schipper Mees Toxopeus.

Wonderboot is een tentoonstelling over de ontwikkeling, bouw, in dienststelling en reddingacties van deze unieke reddingboot. De Insulinde is namelijk de eerste ‘zelfrichtende’ stalen motorreddingboot ter wereld. Als de boot kapseist in zware zeeën, dan komt zij vanzelf weer overeind. Maar wie kwam op het idee van een zelfrichtende boot en waarom? Hoe verliep dan de bouw van zo’n nieuwe boot?

Allemaal vragen die beantwoord worden tijdens de tentoonstelling. Haar hele geschiedenis komt aan bod, de spectaculaire reddingacties maar ook de minder mooie kanten van deze unieke reddingboot. Want niet iedereen was van mening dat deze reddingboot een ‘wonderboot’ was. Oordeel zelf en bezoek de tentoonstelling van 8 juli tot en met 1 oktober 2017.

Deel dit bericht

Nieuws

Gerelateerd nieuws

ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?

Jouw donatie maakt het verschil

Jouw steun zorgt voor goed opgeleide vrijwilligers, betrouwbare reddingboten en veilige inzetten.

Samen redden we levens.

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Blijf hier op de hoogte!