Skip to main content

1958

Het jaar 1958 was voor de beide stations een historisch jaar want zowel Ouddorp als Stellendam zagen hun schippers vertrekken. Op 15 juli 1958 gaf Willem de Jager na 32 jaar zijn functie over aan stuurman Teeuw van Ours. Aan Willem werd in september 1958 de gouden medaille voor menslievend hulpbetoon toegekend. Op 26 september 1961 overleed Willem op 63-jarige leeftijd. De naam de Jager bleef echter, want Dirk de Jager werd in 1961 ingezet als agent voor Stellendam en in 1972 werd hij dat voor beide reddingstations.

In 1961 werd de “koningin Wilhelmina” voorzien van een VHF-telefonie-installatie en enkele jaren later volgde de radar. In 1962 wijzigde de ligplaats van de reddingboot. Ten gevolge van de Deltawerken werd de boot afgemeerd in de, op dat moment nog in aanleg zijnde, binnenhaven van Stellendam.

KNRM reddingstation Stellendam

Gerelateerd nieuws

Nieuwsbrief

ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?

Download de KNRM Helpt app

MET DE KNRM HELPT APP BEREIKT U ONS ALTIJD EN OVERAL

Met één druk op de knop alarmeert u het dichtstbijzijnde reddingstation. Altijd veilig het water op? Download de KNRM Helpt App.

Word donateur

MET DE KNRM HELPT APP BEREIKT U ONS ALTIJD EN OVERAL

Met één druk op de knop alarmeert u het dichtstbijzijnde reddingstation. Altijd veilig het water op? Download de KNRM Helpt App.

Deel dit bericht

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGSWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingsacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Schrijf je nu in!