Skip to main content
Reddingboot Arie Visser van KNRM Terschelling onderweg naar Vlieland
Reddingboot Arie Visser van KNRM Terschelling onderweg naar Vlieland
Graaf van Bylandt op Vlieland ligt klaar voor patiëntenvervoer

Unieke situatie op het Wad

Datum: woensdag 04 februari 2026 | Sectie: Vlieland

Door zware ijsvorming was vervoer over zee nauwelijks mogelijk. Toch moest een patiënt van Vlieland naar de wal worden gebracht.

Omdat bij patiëntenvervoer een medic aan boord aanwezig moet zijn en deze op Vlieland niet extra beschikbaar was, kwam de reddingboot Arie Visser van KNRM West Terschelling te hulp.

De bemanning baande zich ijsbrekend een weg door het bevroren Wad, een zeldzaam en indrukwekkend gezicht. En heel bijzonder; met hulp van de meer dan 100 jaar reddingboot Brandaris, die De Kom in de haven van West Terschelling toegangelijk houdt, waardoor de Arie Visser op pad kon.

Samen paraat, samen sterk. Dit zijn de momenten waarop samenwerking en vakmanschap het verschil maken.

Bekijk hier de hele video: https://www.youtube.com/shorts/OP6u2WdTLdk

 

Deel dit bericht

Vlieland

Gerelateerd nieuws

ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?

Jouw donatie maakt het verschil

Jouw steun zorgt voor goed opgeleide vrijwilligers, betrouwbare reddingboten en veilige inzetten.

Samen redden we levens.

BLIJF OP DE HOOGTE VAN ONS REDDINGWERK & SCHRIJF JE NU IN!

We houden je via e-mail en de KNRM-nieuwsbrief op de hoogte van actuele reddingacties, ontwikkelingen, bijzondere evenementen, acties en nieuws van onze reddingstations.

Blijf hier op de hoogte!