Prio 2 Zeilboot in problemen
🚨ACTIE Nr: 25
📟 PRIO 2 Zeilboot in problemen
🗓 05 augustus 2025
Vanmiddag werden wij gealarmeerd voor een zeiljacht in problemen. Tijdens het strijken van de zeilen tussen de pieren raakte een meerlijn verstrikt in de schroef, waardoor het jacht onmanoeuvreerbaar werd.
De schipper wist met grote moeite — deels op zeil — ternauwernood te voorkomen dat het vaartuig tegen de pieren of het Forteiland sloeg. Via het Haven Operatie Centrum (HOC) werd assistentie ingeroepen. Het HOC schakelde daarop de KNRM in, waarna wij direct werden gealarmeerd.
Bij aankomst bleek een kleine RHIB van Seaport Marina sleep verbinding tot stand te hebben gebracht. Vanwege de wat onstuimige weersomstandigheden hebben wij de sleep overgenomen. Na het maken van een sleepverbinding is het zeiljacht veilig naar Seaport Marina gesleept.
IJmuiden
Gerelateerd nieuws
Nieuwsbrief
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Download de KNRM Helpt app
Word donateur
DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Daarom is jouw bijdrage zo belangrijk.
Met jouw hulp leiden we vrijwilligers op, onderhouden en bouwen we reddingboten en brengen we de uitrusting van onze redders op orde.