Platbodem maak water midden in de nacht
Vanacht om kwart over één werden onze vrijwilligers gealarmeerd door de alarmcentrale van Veiligheidsregio Noord-Holland Noord voor een zinkend schip in de buitenhaven van Enkhuizen.
De acht opvarenden van een platbodem kwamen na een avond stappen weer aan boord toen bleek dat er veel water in hun gehuurde schip stond, het waterniveau stond reeds tien centimeter boven de kajuitvloer.
Direct werd er alarm geslagen en niet veel later voeren beide Enkhuizer reddingboten uit.
Eenmaal ter plaatse hadden de opvarenden net de oorzaak gevonden, een slang van het toilet was los geschoten en zorgde er voor de het IJsselmeer water kon binnen stromen.
Door de afsluiter dicht te draaien was dat probleem verholpen. Wat onze vrijwilligers reste was het weg pompen van een grote hoeveelheid water.
Na anderhalf uur was de klus geklaard en na hartelijk te zijn bedankt door de opvarenden konden onze vrijwilligers weer naar hun bed.
Deel dit bericht
Enkhuizen
Gerelateerd nieuws
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Word donateur
Dit betekent je donatie voor de knrm
De KNRM is een goed doel. We ontvangen geen subsidie van de overheid. Jouw bijdrage kan echt het verschil maken.
Dankzij jouw bijdrage leiden we vrijwilligers op, bouwen en onderhouden we reddingboten en zorgen we dat onze redders onder alle omstandigheden veilig en goed uitgerust uitvaren.
Met jouw steun redden wij levens.