Twee acties in één - Jacht aan de grond en hinderlijke draaggolf op VHF kanaal 14 en 16
Zaterdagavond is de reddingboot Zeemanshoop gealarmeerd voor een jacht in problemen nabij de zandbank van Breskens. Door het afgaande tij en de positie konden de redders niets meer betekenen en was het wachten op hoog water. Nadat dit was afgehandeld verzocht de kustwacht en de verkeerscentrale van Vlissingen assistentie voor het uitpeilen van een hinderlijke draaggolf op VHF kanaal 14 en 16. Deze kwam vanuit de Sloehaven en nadat de apparatuur was uitgeschakeld was de draaggolf op VHF 14 verdwenen.
Zaterdagavond werd de dienstdoende schipper opgeroepen om contact op te nemen met het KNRM Assistentie Centrum (KAC), maar kort daarna, om 18:06, werden de pagers van de bemanning van reddingboot Zeemanshoop door het Kustwacht Centrum in Den Helder (KWC). Uiteindelijk blijkt er een jacht in problemen te zijn bij de Hooge Platen van Breskens.
Zeemanshoop zette koers naar het jacht maar door het afgaande tij en de positie van het jacht kon de Zeemanshoop ondanks de geringe diepgang het jacht niet meer bereiken en losslepen was ook geen optie meer. Hierop is met de schipper van het jacht afgesproken dat zij hun anker zover mogelijk richting diep water moesten uitzetten en wachten op het volgende hoogwater. Indien nodig konden ze opnieuw de reddingboot alarmeren.
Zodra deze was afgehandeld kwam er het verzoek van het Schelde Coördinatie Centrum, de verkeerscentrale in Vlissingen, om te assisteren bij het uitpeilen van een hinderlijke draaggolf op het communicatie blokkanaal VHF 14. Tevens melde het KWC dat zij ook een hinderlijke draaggolf op het noodkanaal VHF 16 ervaarden en vroeg daarbij ook assistentie.
De Zeemanshoop kon door de verschillende peilingen te doen het signaal op VHF14 traceren in de Sloehaven van Vlissingen. Hierop werd er koers gezet en kon het schip waar de draaggolf vandaan kwam uitgepeild worden. Er werd verzocht om de marifoons van het betreffende schip uit te schakelen en daarmee was de draaggolf ook verdwenen. Dit werd ook bevestigd door het SCC in Vlissingen.
Vervolgens werd er gestart met het uitpeilen van de storing op het noodkanaal VHF 16 maar deze leek tevens te zijn verdwenen. Het KWC bevestigde dit maar peilde zelf het signaal uit de richting van Cadzand en de inzet van de Zeemanshoop was verder niet meer nodig zodat de vrijwilligers weer retour konden naar het station.
Tijdstip alarm: 18:06 uur
Wind: Zuid-west 4 bft.
Zicht: Goed
Actie: 15 & 16
Breskens
Gerelateerd nieuws
Nieuwsbrief
ALTIJD ALS EERSTE OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE NIEUWS?
Download de KNRM Helpt app
Word donateur
DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM
Met jouw hulp leiden we vrijwilligers op, onderhouden en bouwen we reddingboten en brengen we de uitrusting van onze redders op orde.