DE REDDINGBOOT december 1941

Stukje overgenomen uit het blad "DE REDDINGBOOT" van 1941

DEN HELDER

 

Geen reddingstation langs onze gevaarlijke kust kon bogen op een zo groot aantal reddingen als Den Helder. Hier steken de Haaksgronden hun verraderlijke vangarmen tot een afstand van 10 kilometer van Noord- Hollands Noordpunt in zee en menig schip ging op Keizersbult of Razende bol ten onder. Er zou een epos vol heldenmoed, doodverwachting en wonderbaarlijk zeemanschap geschreven kunnen worden over strandingen, schipbreukelingen en reddingen op de witte hel van de Haaksgronden. Dorus Rijkers is beroemd geworden tot ver over onze grenzen, doch zijn voorgangers wier daden slechts zijn te reconstrueren uit vergeelde rapporten, hebben minstens evenveel gepresteerd. Groot is het aantal “helden zonder naam” die de roemrijke traditie van ons reddersvolk hielpen vormen.

Als de witte brekers van alle kanten komen aanstromen, tegen elkander botsen en fonteinen schuim omhoog doen spuiten, als groen-grauwe grondzeeën plotseling oprijzen en met brullend geweld voorover storten, zijn de Haaksgronden “niemandsland” geworden. Dan kan alleen een krachtige, moderne motorreddingboot, slingerend en steigerend, zo nu een dan overstelpt door watermassa’s de wilde tocht door dit woest kokende brandingsgebied volbrengen. Op dit terrein heeft de beroemde motorreddingboot van Den Helder, de “Dorus Rijkers”, grote triomfen gevierd. Alles hing op dergelijke tochten af van de zeemanschap van de schipper en het goed functioneren van de motor. Zes man waagden zich talrijke malen met de “Dorus Rijkers” in de woeste gronden en voor de medailles die zij mogen dragen, is hard gevochten en zijn grote gevaren doorstaan. Gedurende 18 jaar, dat Den Helder een motorreddingboot heeft, is deze reeds 100 keer uitgevaren om te pogen in nood verkerende schipbreukelingen te redden en in totaal bracht zij 346 zeelieden behouden aan wal .Dit waren 132 Nederlanders, 56 Duitsers, 51 Engelsen, 45 Zweden, 34 Italianen, 16 Denen en 12 Fransen. Een prachtige staat van dienst, die nog door geen enkele reddingboot der N.Z.H.R.M. is overtroffen.

Word donateur

DIT BETEKENT UW DONATIE VOOR DE KNRM

Verander het bedrag met de plus- en minknop om te bekijken wat uw donatie voor de KNRM kan betekenen.

Muts
muts-s DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

Muts

Geef een warm hoofd en warme oren cadeau aan een vrijwillige redder!

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 5,00
Parachutefakkel
parachutefakkel DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

Handstakellicht

Handstakellicht aan boord van de reddingboot die bij nood of zoekactie kan worden afgestoken.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 20,00
Laarzen
laarzen DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

LAARZEN

Geef warme comfortabele voeten aan een vrijwillige redder van de strandploeg!

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 30,00
Thermovest
hhvest DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

THERMO VEST

Warm vest bij gure wind en regen onder het overlevingspak. Geef een vest voor een KNRM vrijwilliger.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 65,00
Flitslicht
flitslicht DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

FLITSLICHT

Noodflitslicht op het overlevingspak. Onbreekbaar, waterdicht, tot 5 km zichtbaar. Geeft 50 tot 70 flitsen per minuut.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 82,00
VERREKIJKER
pieper DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

VERREKIJKER

Levensreddend! Waterbestendig, lichtsterk, onmisbaar voor zoekacties naar drenkelingen.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 200,00
PIEPER
pieper DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

Pieper

Met deze pieper wordt een vrijwilliger gealarmeerd. Binnen 10 minuten na alarmering moet een redder aan boord van de reddingboot zijn!

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 245,00
Helm
helm DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

Helm

Geef een veiligheidshelm. Hoofdbescherming met ingebouwde communicatieset voor redders op open reddingboten.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 259,00
AIS-MOB
m100-front-view-web-410x1024 DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

AIS-MOB

Levensreddend! Door deze noodzender kan een overboord geslagen vrijwilliger weer teruggevonden worden.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 300,00
PORTOFOON
portofoon DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

PORTOFOON

Voor de onderlinge communicatie tussen reddingboot en redders aan boord van een schip in problemen.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 370,00
OVERLEVINGSPAK (BASIS)
overlevingspak DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

OVERLEVINGSPAK (BASIS)

Levensreddend! Een overlevingspak beschermt tegen onderkoeling en geeft drijfvermogen als een redder overboord geslagen is.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 1.522,00
OPLEIDING SCHIPPER
schipper-opleiding DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

OPLEIDING SCHIPPER

Schippers van reddingboten hebben jaren ervaring en opleiding. Hun schippersopleiding leert ze nog beter leidinggeven. Investeer in de schippers van de toekomst!

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 3550,00
OPLEIDING Opstapper
opleiding-opstapper DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

OPLEIDING OPSTAPPER

Het complete opleidingspakket bevat meer dan zeven opleidingen en cursussen. Investeer in de vrijwillige redders van de toekomst!

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 5190,00
BUITENBOORDMOTOR
buitenboordmotor DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM

BUITENBOORDMOTOR

Er zijn meer dan 50 buitenboordmotoren in gebruik op de reddingvloot. Ieder jaar worden er acht vervangen. Wilt u een grote gift doen en daar meer advies over? Neem dan contact met ons op.

donatieslider-down DE REDDINGBOOT december 1941 - KNRM
€ 15.535,00

Men kan het best denkbare reddingmateriaal bouwen en de boten uitrusten met de nieuwste vindingen, doch alleen indien schipper en bemanning zich ermee vertrouwd voelen, kunnen topprestaties worden verwacht. Dit gevoel van vertrouwen groeit langzamerhand;  bij elke oefen- of reddingstocht wordt iets geleerd en ook aan de “Dorus Rijkers” werden in de loop der jaren vele verbeteringen aangebracht als gevolg van de opgedane ervaring. Dan komt tenslotte het moment ,dat de hoogst denkbare graad van volmaaktheid is bereikt in het oog van de schipper. Intussen zijn er echter betere motoren op de markt gekomen en zijn verlangen gaat dan uit naar een reddingboot, die nog een mijl meer vaart loopt!

Het leven van de bemanning van de reddingboot kent vele “ups-and-downs”. Er zijn jaren dat de boot schijnbaar werkeloos ligt en slechts een enkel maal voor reddingspogingen uitvaart.

Dat zijn de “downs”; de bemanning is er niet over te spreken, dit werkeloos afwachten werkt immers deprimerend. Doch dan wordt onverwacht een schip door de gronden gegrepen, de reddingboot komt in actie en de redders voelen zich opveren, Zolang er schepen varen, zullen er schipbreuken zijn; konden zij nu ook maar billijk verdeeld worden over de 21 stations.

 

Mis de boot niet!
Schrijf je nu in voor de KNRM nieuwsbrief

Maandelijks houden we je op de hoogte van alle nieuwtjes, evenementen en bijzondere acties van de KNRM en onze reddingstations. Je kunt je op ieder moment weer afmelden. 

© 2022 Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij